Další dny v Římě

Den devátý…

Po několika dnech od zasedání opět přišel čas prověřit fyzickou kondici všech plebejců. Trénink probíhal formou pětiboje a to v následujících disciplínách: běh, skok, švihadlo, sedy-lehy a hrnec. Výkony byly pečlivě změřeny a po porovnání s výsledky z předchozích dní bylo vidět jasné zlepšení nejen fyzické kondice, ale i obratnosti  a vytrvalosti. Zkoušku fyzické zdatnosti nejlépe zvládl (kdo jiný než…) můj ludus Decimus , za který se obdivuhodnými výkony blýskla Pokemonka Naty a naše udatná germánka Anna. Z plebejců „drsnějšího“ pohlaví bodovali zejména Jacob s ludu Magnus a energií sršící a téměř neúnavný člen Pětigangu Davča Martínek z ludu Equs Adulus.

Po vyčerpávajícím dopoledni přišla další zkouška znalosti říše Římské… O přízeň Caesara se uchází nejeden senátor, ale ne všichni jsou si jí hodni a tak se Caesar rozhodl vyhlásit soutěž. Soutěž spočívala v tom, že každý z ludů dostal za úkol obstarat 8 relikvií. Jednotlivé relikvie byly na konci nestrannou porotou porovnány a vyhlášeny. Honbu za vzácnými a pro Caesarovu přízeň rozhodujícími relikviemi ovládl ludus Invictus který byl jen těsně před ludem Equs Adulus.

Večer, při příležitosti nedělního zasedání senátu se pořádal velký slavnostní oheň, k němuž se sjela spousta pěvců a pěvkyň a tóny ze svých lyr doprovázeli nedělní oslavy až do rozbřesku.

Den Desátý…

Již časně z rána jsme se spolu s dalšími ludy vypravili do sousední provincie Magna Graecia (Městys Jedovnice), kde jsme potřebovali doplnit zásoby zbraní na další výpravy. Po obstarání všeho potřebného již nic nebránilo zahájení toho, na co se již všichni senátoři, plebejci a hlavně sám Caesar těšili, HRY V CIRKU! Ti nejudatnější ze všech ludů byli vybráni, aby pozvedli svůj gladius a za slávu svého rodu nechali v Aréně klidně i svou duši. Po sérii napínavých a až do konce vyrovnaných soubojů zvítězila moje svěřenkyně Pokemonka, která ve finálovém kole po úctyhodném souboji porazila i Dáju z ludu Invictus… Po návratu z bojové arény byli někteří plebejci se svými senátory nuceni přespat v Teutoburském lese. Zvědi totiž zjistili, že kousek od tohoto lesa se nachází Galské tábořiště, ve kterém byl mimo jiné i druid, jež zásoboval svůj kmen kouzelným lektvarem…

Po návratu zpět do Říma se Caesarovi zachtělo zvěčnit své senátory a jejich plebejce a tak se sjeli umělci, sochaři, malíři a lud po ludu byl zvěčněn. Vzápětí přišlo na řadu další zasedání senátu, kde se za nepřítomnosti Caesara odhlasoval zákon o občanské válce, umožňující válku mezi jednotlivými ludy. Jelikož je Caesarovo právo veta nepřenositelné, nemohlo být uplatněno přítomnými pretoriány vetovány a v Římě začíná občanská válka..

Co se pohybů na mapě týče… Přiznávám, že jsem byl zaskočen tahem ludu In vino veritus, který vyslal své legie do provincie Ponius, kde svými legiemi zabrali část mého území… Tohle jim nedaruji! Španělsko je obsazené dvěma ludy a to Invictus a In vino veritus, Británie je zcela (nebo prozatím) pod nadvládou ludu Equs Adulus… Ludus Magnus se ubírá svým směrem na východ ale nikdo, ani já, si netroufám tipovat na budoucí vývoj válečného tažení… Jisté je jen jedno – BEZ VÁLKY NIKDY MÍR NEBUDE!

Prozatím… AVE CEASAR!

Senátor Dancek

About the author: Jakub Mikulka

Has one comment to “Další dny v Římě”

You can leave a reply or Trackback this post.
  1. Veronika f. - 8. 8. 2018 Odpovědět

    Dny horka pokračují a váš pobyt v Římě se neúprosně krátí. Užívejte posledních dní plými doušky a snad příjde i déšť. Tu u nás sucho. Pá a pusu na čumáčky pro Viki a Matyho F. posílají maminka a strejda 😊

Zanechat komentář

Váš email nebude zveřejněn.Je vyžadováno vyplnit email.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..