Online táborová hra – 8. úkol

Zapal oheň.

Pozor, tento úkol plň jedině ve spolupráci s rodiči nebo jinými dospělými!

Další nezbytnou dovedností každého táborníka je umět zapálit oheň. Například hned ranní hlídka, složená z dospělých vedoucích, musí v táborové kuchyni pod kamny zažehnout oheň, aby měli ostatní táborníci k snídani teplý čaj či kakao. Pokud si chceme na výletě uvařit jídlo v kotlíku nebo opéct špekáček, také musíme vědět, jak na to, abychom přírodu nepoškodili.

Ti nejzdatnější v tomto umění se pak smí stát tzv. strážcem ohně při velkém táborovém ohni – táboráku. Je to velká čest a událost. Strážce ohně se pak celý večer i noc stará o to, aby táborový oheň nevyhasl.

Tvým dnešním úkolem bude naučit se zapálit oheň. Stačí, když se jen naučíš škrtnout sirkou a zapálit svíčku. Kolik sirek spotřebuješ, než se ti svíčku podaří zažehnout? Jen jedna? Tak to jsi správný táborník!

Pokud ti to možnosti dovolí, můžeš uspořádat malý táboráček na zahradě, nebo zapálit oheň v domácím krbu. Dávej ale velký pozor a vždy zapaluj oheň jen pod dozorem dospělých. Ani sirkami či zapalovačem neškrtej bez dozoru! Oheň je dobrý sluha, ale zlý pán.

About the author: Eliška Baková

Zanechat komentář

Váš email nebude zveřejněn.Je vyžadováno vyplnit email.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..