Online táborová hra – 4. úkol

Celý den pij pouze čistou vodu.

Na táboře mohou děti plnit takzvané odborky. Odborky jsou různé dovednosti, které se děti během tábora naučí. Když už je ovládají, mohou se nechat přezkoušet u vedoucího, který danou odborku vede a získat body pro tým do celotáborové hry. Mezi nejznámější odborky patří morseovka, hvězdář, zdravotník, uzlař, přírodovědec, zálesák či orientace na mapě – u těchto odborek je potřeba se dovednost naučit. Existují však i odborky, které testují jiné schopnosti, například mlčení, silák, běží ti čas, odvaha nebo asketa – na tyto odborky není potřeba se připravovat, pro někoho však mohou být mnohem náročnější! Právě o askezi je dnešní úkol. Když si chtějí děti na táboře splnit tuto odborku, která má podpořit disciplínu a sebezapření, nesmí celý den jíst a pít nic jiného než vodu a chleba. To znamená, že si všichni askeťáci musí odepřít  dobroty, který ten den naše milé paní kuchařky uvaří – párky v rohlíku, buchtičky s krémem, topinky nebo třeba svíčkovou. A to není všechno! V noci spí pouze ve spacáku, bez matrace a polštáře, a ráno je čeká studená sprcha ještě před budíčkem. Tuto odborku zvládnou udělat jen ti nejzdatnější táborníci.
Tento úkol však nebude tak přísný. Zkus dnes pít pouze čistou vodu – ne šťávy, džusy, limonády, kakao a dokonce ani černý čaj. Jíst můžeš tak jako obvykle, ale zkus vynechat veškeré sladkosti a dobroty. Pokud to zvládneš, budeš mít dobrou průpravu pro zvládnutí askety na táboře :o)

PS: zkušenější táborníci mohou zkusit asketu v celém jejím rozsahu, včetně spaní bez matrace a studené sprchy, zvládnete to i bez motivace vašich vedoucích?

About the author: Eliška Baková

Zanechat komentář

Váš email nebude zveřejněn.Je vyžadováno vyplnit email.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..