Online táborová hra – 20. úkol

Dobroděj

A je to tady, dostal ses až k poslednímu úkolu naší hry, následující dny už se tu žádné další úkoly objevovat nebudou. Nemusíš však smutnit, poslední úkol totiž můžeš plnit celou dobu, až do tábora, i po táboře … vlastně pořád :o)

To co je na táboře nejdůležitější není znalost morseovky, pořádek ve stanu nebo zvládnutí noční hlídky. Nejdůležitější je vzájemná pomoc. Na táboře nikdo nekope sám za sebe. Děti vždy spolupracují – pomáhají si při hrách, při službě, při učení odborek i při stýskání. Táborníci také pomáhají tetám  kuchařkám, které nám za odměnu vaří vynikající jídlo.  Dále děti pomáhají vedoucím, aby na táboře vše dobře fungovalo. A vedoucí? Ti jsou na táboře jenom kvůli dětem! Kdykoliv tě bude něco trápit, vždy běž za jakýmkoliv vedoucím a on ti milerád pomůže.

Tvým úkolem tedy bude pozorovat okolí a všímat si příležitostí, kdy bys mohl být někomu nápomocen. Ztratilo se malé dítko mamince? Běž ho utěšit a počkej s ním, než se jeho maminka objeví. Uklízí tvoji rodiče celý den či pracují na zahradě? Poděkuj jim a zeptej se, jestli nepotřebují s něčím pomoct. Nemůže tvoje babička navléknout jehlu, protože má špatné oči? Nabídni se, že to uděláš za ni. Když budeš pozorný zjistíš, že příležitostí je spousta.

A nakonec ještě jeden krátký příběh, o tom, proč jsou přátelství a vzájemná pomoc na táboře to nejdůležitější. Na fotce vidíš dvě skvělé tábornice. Ta menší, když byla na táboře poprvé, tak neuměla pořádně číst a bylo ji tedy líto, že nemůže svému týmu při hře „jazykolamy“ pomoct. V tom za ní však přišla starší tábornice, utěšila ji a pomohla ji se jeden jazykolam pořádně naučit. Nakonec se mladší holčičce podařilo jazykolam správně odříkat a získala body pro svůj tým. Není to krásné? A přesně o tomhle naše tábory jsou! Srdce | smajliky.com

 

About the author: Eliška Baková

Zanechat komentář

Váš email nebude zveřejněn.Je vyžadováno vyplnit email.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..