Otevření dětské pionýrské klubovny

Pionýrský tábor Dlouhá Loučka má v naší obci dlouhou tradici. Letní tábory pro děti pořádáme již více než padesát let. V posledních letech se velmi zintenzivnila také četnost mimotáborových aktivit pro děti v průběhu školního roku. V posledním půl roce se však vedoucí tábora rozhodli, že svou činnost posunou ještě o úroveň výš a najdou prostory ve kterých by se mohli s dětmi scházet pravidelně i během zimních měsíců. 

Vhodné zázemí, kde by mohla klubovna vzniknout, jsme nalezli v prostorách kulturního domu v Plinkoutě. Organizace Pionýr a především její nově zvolená předsedkyně Darina Zdráhalová, nám pomohla se získáním dotace, díky které mohly být prostory budoucí klubovny zrekonstruovány a plně vybaveny. Za pomoci a ochotného přístupu zastupitelstva obce, a také díky usilovné práci některých vedoucích, se nám během uplynulých sedmi měsíců podařilo prostory klubovny zrekonstruovat a zútulnit, aby se v ní dětem líbilo. 

Jak rekonstrukce dopadla se můžete sami přijít přesvědčit v sobotu 5. 11. ve 14 hodin, kdy bude klubovna slavnostně otevřena a pro tento den výjimečně zpřístupněna veřejnosti. Schůzky s dětmi zde probíhají pravidelně jednou za 14 dní, jsou zdarma a účast na nich je dobrovolná, děti tedy mohou přijít pouze tehdy, kdy se to jim a jejich rodičům hodí. Účast dítěte na schůzce není nutné dopředu hlásit a rádi v klubovně uvítáme i nové tváře dětí, které s námi na táboře ještě nikdy nebyly.  V klubovně se s dětmi věnujeme výtvarným, pohybovým i vzdělávacím aktivitám, a to velmi hravou a zábavnou formou tak jak to děláme na táboře. 

 

Jménem našeho tábora bych ráda poděkovala obci Dlouhá Loučka za pomoc s rekonstrukcí, organizaci Pionýr za finanční podporu, společnosti Biomac za zakoupení nových kamen a všem vedoucím, kteří svůj volný čas trávili rekonstrukčními pracemi, nákupy vybavení a úklidem prostor, aby naše krásná klubovna mohla vzniknout.

Za vedení PS Dlouhá Loučka,
Eliška Baková 

About the author: Klára Nevřelová

Zanechat komentář

Váš email nebude zveřejněn.Je vyžadováno vyplnit email.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..